magazin
Pár napja kaptuk a megrendítő hírt Zsigmond Vilmos haláláról, de még mindig nem hisszük el. Most, az új év indultával tavaly elveszített…
továbbhír
Erkel András a magyar és európai animációs filmgyártás meghatározó alakja volt. Élete során Frank Zappa, Michael Jackson, John Coates, Csupó Gábor…
továbbhír
Január 16-án, a IV. kerületi Megyeri Temetőben tartják Erkel András animációs filmproducer nyilvános temetését.
továbbhír
December 30-án, hosszas betegség után, 53 éves korában elhunyt Erkel András animációs és zenei producer. Dolgozott a Pannónia Filmstúdióban,…
továbbfilmhutv
A Cartoon Forum egyik legprofibb előadását egy magyar műhely, a Studio Baestarts alkotóinak köszönhetjük. A producert, Erkel Andrást és a rendezőt,…
továbbmagazin
Erkel Andrással, a 2010-es, Sopronban megrendezésre kerülő Cartoon Forum nemzetközi animációs tévéfilm vásár egyik magyarországi szervezőjével a…
továbbhír
A Studio Baestarts 2004. januárjában alakult azzal a céllal, hogy gyerekeknek és fiataloknak szóló, erőszakmentes rajzfilmeket készítsen, és segítse…
továbbhír
A napokban megjelent híradások szerint Magyarország egyik legsikeresebb, külföldön is elismert animációs stúdiója, a Varga Csaba és Erkel András…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié